well, what do you know
Facebook Twitter Google Pinterest Email
Naudojama maistui ir medicinai daugiau kaip 3000 metų
Turi daug
antioksidantų
Turi daug naudingų skaidulų, vitaminų ir mineralų
Gerina odos
būseną
Padeda išvengti
širdies ligų
Mažina
uždegimus
Puiki degeneracinių ligų prevencija
Kovoja su
cholesterolio kiekiu
Marijuana detox
Palaiko puikų riebiųjų rūgščių balansą

Amino rūgštys – Kanapių sėklų produktuose

Thursday
January 22, 2015
Kanapių sėklų produktuose galima rasti beveik visų rūšių amino rūgščių  

Amino rūgštys – tai sudedamoji baltymų dalis. Ne paslaptis, kad baltymai – tai pagrindinė organizmo statybinė medžiaga. Besijungdamos tarpusavyje, amino rūgščių molekulės sudaro įvairias grandinines struktūras – peptidus, kurie kaulų, plaukų bei nagų audiniams suteikia specifines savybes, o visam organizmui leidžia normaliai funkcionuoti. Taigi amino rūgštys yra esminis baltymų sintezės komponentas. Baltymų sintezė yra labai svarbi ląstelių gamybai, o tuo pačiu – ir gyvybės palaikymui.

 

Šiuo metu atrastos ir žinomos 24 amino rūgštys. Pastarosios dar yra skirstomos į pakeičiamas ir nepakeičiamas. Pakeičiamosios amino rūgštys žmogaus organizme yra sintetinamos, tuo tarpu nepakeičiamųjų gauti turime su maistu. Optimalus jų kiekis svarbu visiems, tačiau ypač – aktyviai sportuojantiems žmonėms, vegetarams, vaikams. Naudojant amino rūgščių turinčius produktus, greičiau auga ir tvirtėja raumenys, pagreit�...

kanapių baltymai

Wednesday
April 23, 2014

Ar žinote, kad kanapės - pramonėje ypač vertinama augalas, kuriam beveik nėra lygių. Kanapių žievės pluoštas naudojamas popieriaus ir tekstilės gamyboje, automobilių bei statybų pramonėje. Dalimis neskaidoma kanapė gali būti fermentuota ir paverčiama į biokurą. Na, o mitybai plačiai naudojamos kanapių sėklos, kurios gali būti kepamos, verdamos arba valgomos žalios, jomis gali būti papildomi įvairūs kiti produktai.

 

Net, jei ir girdėjote apie maistines kanapes, turbūt nežinote visų jų privalumų. Šiuo atveju, kviečiame susipažinti su Kanapių baltymais, kuriuos dietologai dažnai rekomenduoja įtraukti į kasdienės mitybos piramidę. Panagrinėkime, kodėl.

 

Panašiai kaip sojos,...

kanapių sėklų nauda sveikatai

Tuesday
April 15, 2014

Kanapių sėklos yra laikomos puikiu supermaistu, jas ypač vertina vegetarai, veganai ir žaliavalgiai. Kanapės kaip maisto produktas išsivysčiusiose pasaulio šalyse imtos vartoti visai neseniai, tad mokslininkai vis dar ieško šių sėklų tinkamiausių panaudojimo būdų ir tiria jų maistines savybes.

 

2014-ųjų sausio pabaigoje Amerikos chemikų asociacija išplatino mokslinį straipsnį apie tai, kiek daug naudingųjų junginių turi kanapių sėklų aliejus.

 

Moksliniai tyrimai vis dar vykdomi, tačiau jau ir dabar aišku, kad kanapių sėklos – pilnavertės mitybos dalis. Pateikiame moksliškai pagrįstus faktus apie kanapių sėklų naudą:

 

Kanapių sėklos kaip maistas ir kaip vaistas naudojamos jau daugiau nei 3000 metų.

 

Senovės kinai kanapių sėklas...

kanapė puikus antioksidantas

Tuesday
April 8, 2014

Visi esame girdėję, kad antioksidantai yra labai svarbūs norint išlikti sveikiems ir išvengti daugelio, tarp jų – ir onkologinių ligų.

 

Tačiau kas gi yra toji oksidacija, kuri lemia ligų atsiradimą? Oksidacija žmogaus organizme, arba kitaip – oksidacinis stresas, yra panašus į cheminę reakciją, kuri geležį verčia rūdimis. Šis stresas "organizmą ima atakuoti tuomet, kai apsauginis mechanizmas per daug, pernelyg gausiai apkraunamas ir pats nebegali neutralizuoti labai nuodingų chemikalų, vadinamų laisvaisiais radikalais.

Laisvieji radikalai organizme atlieka kelias svarbias funkcijas, tačiau jie taip pat gali dalyvauti nepageidaujamose reakcijose, sukeliančiose ląstelių negrįžtamus ląstelių pokyčius. Pavyzdžiui, manoma, kad daugelis vėžio formų yra būtent reakcijų tarp laisvųjų radikalų ir DNR rezultatas." (Šaltinis – Thedoctorwillseeyounow...