Kanapių sėklų
populiarumas tarp sveiką mitybą propaguojančių žmonių per pastaruosius kelerius metus sparčiai išaugo. Daugelis kanapių sėkloms klijuoja supermaisto etiketę, tuo tarpu kiti maistines kanapes maišo su kitu kanapių šeimos augalu marihuana. Taigi bandome panagrinėti, kuo maistinės kanapės tokios ypatingos ir kokia situacija susiklosčiusi mūsų šalyje visiems, norintiems išbandyti kanapių produktus.

 

Atkreipiame dėmesį, maistines kanapes Lietuvoje auginti ir vartoti yra visiškai legalu. Marihuana ir maistinės kanapės yra skirtingos tos pačios rūšies augalų Cannabis Sativa L atmainos. Marihuanos sudėtyje (išdžiovintuose lapeliuose) paprastai yra nuo 3 iki 15 proc. psichiką veikiančios medžiagos delta-9-tetrahidrokanabinolio (THC), tuo tarpu maistinėse kanapėse minėtojo komponento yra vos iki 1 proc., anot Žemės ūkio departamento. Maistinių kanapių sudėtyje THC yra vos 0,001 procento ir kad produktai niekaip neveikia sąmonės, o, vartojant maistinių kanapių produktus, narkotikų testai yra neigiami.

 

Be antioksidantų, vitaminų ir mineralų, būtinųjų organizmui aminorūgščių, kanapių sėklos suteikia energijos, padeda sureguliuoti apetitą ir pagerina virškinimą. Trijuose valgomuosiuose kanapių sėklų šaukštuose yra 10 gramų baltymų, 3 gramai maistinių skaidulų ir tik 3 gramai angliavandenių. Tame pačiame kiekyje produkto yra gausybė natūralių vitaminų ir mikroelementų, tokių kaip magnis, fosforas, tiaminas, cinkas, kalcis, vitaminas B6, folio rūgštis ir riboflavinas.

 

Be to, kanapių sėklos yra ne tik ypatingas visų būtinųjų žmogaus organizmui medžiagų užtaisas – sėklose nėra glitimo, jos laikomos žaliavalgiams, veganams idealiai tinkamu produktu. Kanapių sėklose nėra pagrindinių alergenų, randamų sojų ir pieno produktuose. Tai vertingas maistas, kuris patenkins dėl alergijos negalinčiųjų valgyti riešutų poreikius – kanapių sėklos yra traškios, tinkamos kaip sveikas, baltymų gausus užkandis. Kanapių sėklų skonis panašus į saulėgrąžų sėklų, jas galima valgyti su karšto ar šalto paruošimo košėmis, javainiais, kokteiliais, jogurtu, salotomis, desertais, apkepintais ir keptais gaminiais. Kanapių sėklas galite triaukšti ir tiesiai iš pakuotės.

 

Sumaišę kanapių sėklas su kakavos milteliais, smulkintomis datulėmis, graikiniais riešutais, vanilės ekstraktu ir trupučiu druskos, turėsite puikų greitą užkandį.

Receptą galite rasti čia: http://www.washingtonpost.com/pb/recipes/no-bake-hemp-brownie-bites/13928/ Kakava ir datulės labai patiks smaližiams bei skanėstui suteiks saldumo, o iš kanapių sėklų ir graikinių riešutų gaunami baltymai suteiks sotumo jausmą. Ir dar: nekeptas užkandis yra greitai ir paprastai paruošiamas, o naudos organizmas gaus ne tik iš kanapių sėklų.