Maistinės kanapės
– Cannabis sativa augalų šeimos atstovės – pakankamai naujas dalykas Lietuvoje. Užsienio šalys jau spėjo įvertinti jų naudą, tad daugumos šalių pramonėje jos pritaikomos labai plačiai. Vis tik nemaišykite tokių kanapių su marihuana, kurios sudėtis visai kitokia.

 

Maistinės kanapės plačiai naudojamos kasdienėje mityboje. Vartojantieji teigia, kad šis maisto priedas suteikia sveikatos ir rezultatai matomi daugiau nei tiesiog akivaizdžiai. Ir tai, rodos, neturėtų stebinti, juk jų sudėtyje yra gausu baltymų, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, B grupės vitaminų, vitaminų A, D ir E, kalcio, natrio, geležies ir maistinių skaidulų. Akivaizdu, kad kanapių sėklos tobulai patenkina mitybos poreikius.

 

Kad būtų aiškiau, pateikiame Jums 7 faktus apie maistinių kanapių naudą organizmui.

 

Sveika širdis. Būtinosios riebiosios rūgštys, kurių yra maistinių kanapių sudėtyje, padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje – arterijose nesusidaro apnašų ir kraujagyslės nekalkėja. Nuolat vartojant kanapių sėklų ir jų produktų, sumažėja širdies smūgio, insulto rizika. Riebiosios rūgštys taip pat stabdo uždegiminius procesus, sutrikdančius kraujotaką ir lemiančius padidėjusį kraujospūdį. Kitaip tariant, maistinės kanapės padeda kovoti su padidėjusiu širdies darbo krūviu – žmogus apsaugomas nuo širdies ligų, insulto, infarkto ir kt.

 

Geresnė atmintis bei šviesesnis protas. Žmogaus smegenų sudėtyje yra nemažai tų pačių esminių riebiųjų rūgščių, kurios randamos ir maistinėse kanapėse. Todėl šie produktai gali pagerinti atmintį, padėti apsisaugoti nuo Alzhaimerio ir Parkinsono ligų. Kanapių sėklos gerina nuotaiką, mažina depresijos simptomus, slopina streso bei nerimo sukeliamus nemalonius jausmus.

 

Sveika oda. Kanapių aliejus dažnai naudojamas gaminant kosmetiką: jo galima rasti muilo, odos losjonų ar lūpų balzamų sudėtyje. Šis aliejus ir jame esančios medžiagos intensyviai įsiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, skatina naujų ląstelių gamybą, tad oda tampa minkštesnė ir lygesnė. Kanapių aliejus padeda kovojantiems su egzema, psoriaze ir kitomis odos ligomis, gelbsti vargstančius su pernelyg sausą odą.

 

Optimalus svoris. Kanapių sėklos yra natūralus apetitą slopinantis produktas, padedantis ilgiau išlikti sotiems. Vos 4 arbatiniai šaukšteliai kanapių sėklų pusryčių metu padės justi mažesnį potraukį maistui visą dieną. Be to, vartodami kanapių produktus, turėsite daugiau energijos treniruotėms ir kitai aktyviai veiklai, kuria užsiimate siekdami atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.

 

Virškinimo sutrikimai. Ląsteliena, kurios gausu kanapių sėklose, padeda palaikyti sveiką virškinamąjį traktą. Dėl to galite išvengti dažniausiai pasitaikančių virškinimo sutrikimų – pilvo pūtimo ar vidurių užkietėjimo.

 

Vėžio prevencija. Sveikas virškinamasis traktas, talkinant antioksidantams ir augaliniams steroliams, esantiems kanapėse, mažina riziką susirgti krūties, storosios žarnos ar prostatos vėžiu.

 

Diabetas. Kanapių sėklos labai svarbios, jei sergate cukriniu diabetu ar patenkate į rizikos grupę. Jos padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Tam įtaką daro “gerieji” riebalai, kurie organizmui padeda geriau įsisavinti gliukozę iš kraujotakos ir paverčia ją energija. Vartojant naudingąsias sėklytes, pasiekiama teigiamų rezultatų: energijos lygis didėja, o potraukis saldiems produktams sumažėja.

 

Kaip matote, maistinės kanapės išties vertas dėmesio maisto priedas, kurį pabandyti turėtų kiekvienas savo sveikata besirūpinantis žmogus. Nuo ko pradėti? Galite pabandyti kanapių sėklytėmis paskaninti kokteilius, įberti jų į dribsnius, salotas ar užtepėles, taip pat galite kanapių sėklų įmaišyti į įvairius kepinius. Įdomu ir tai, jog iš kanapių sėklų taip pat galima pagaminti pieną, jas paprasta daiginti arba sutrinti į miltelius. Vartoti išties paprasta, tad kodėl nepabandžius?

Parengta pagal: www.3fatchicks.com / išvertė hempcamp.org